Відкритий громадський простір для культурного і творчого дозвілля.

Це сучасно облаштований майданчик для проведення майстер-класів, творчих зустрічей, міні-концертів і фестивалів, а також для самоорганізованої творчості дітей, молоді, дорослих.

Почніть створення такого майданчика з розмови людьми, яким небайдуже, чим вони займаються, як проводять вільний час їхні друзі та члени родини. З тими, хто хоче зробити своє життя цікавішим і готовий взяти у тому безпосередню участь. Ви отримаєте додатковий ресурс та натхнення для успішного впровадження проєкту.

Завдання

  • створити облаштований майданчик для спілкування та відпочинку мешканців різного віку;
  • наповнити новим життям місцеві парки, сквери, інші громадські простори;
  • виявити та продемонструвати креативний потенціал громади, адже в кожному місті та селі живуть творчі особистості, якими варто пишатися.

Аудиторія

Творчі жителі й жительки – від найменших до найстарших. А також всі інші, хто не має можливостей для цікавого та змістовного відпочинку.

Місце

Парк, сквер або площа, що потребує певного змістового наповнення, благоустрою, функціонального оновлення.

Як це зробити

01 Виберіть місце, яке подобається мешканцям і де є достатньо простору для планування й розміщення локації. Бажано знайти земельну ділянку, яка перебуває у комунальній власності, може бути використана за цільовим призначенням і не обтяжена орендою чи іншими умовами.

02 Організуйте підведення основних комунікацій. Бажано мати підключення до електромережі, можливість використовувати (облаштувати) санвузол чи розмістити біотуалет (на достатній відстані від основної зони). Подумайте також про зручності для тих, хто виступатиме на сцені (перевдягання та ін.).

03 Зробіть логічне зонування простору під різні потреби (спільний публічний простір для творчих, просвітницьких та інших заходів, місце для творчих практик, ігрова зона для дітей тощо).

04 Творчо підійдіть до обладнання території. Технічно це означає наявність зручних і симпатичних вуличних меблів (столики, лавочки, стенди), невеличкої сцени, доріжок.

05 Продумайте цікаві та корисні дрібнички. Додатково можуть бути вуличні шафки для буккросингу, велопарковки, креативні клумби, відкритий wi-fi – будь-що для творчого настрою і комфорту людей.

06 Створюючи відкритий простір, запросіть до співпраці всіх, хто може бути зацікавлений у проведенні публічних заходів. Пошукайте аналогічні практики в сусідніх населених пунктах чи громадах. Можливо, ваш простір буде основою для чогось більшого — регіонального фестивалю, тематичного свята тощо?

07 Проводьте регулярні креативні вікенди – нехай творче дозвілля стане гарною традицією вашої громади!

08 Забезпечте промоцію для вашої корисної справи, знайдіть спосіб залучити гранти чи бізнес-спонсорів для подальшого розвитку проєкту.

ВАЖЛИВО наповнити простір творчими подіями. Ініціювати їх можуть громадські організації, ініціативні групи мешканців, відділ культури, школи мистецтв, бібліотеки, органи самоорганізації населення. Пошукайте творчі колективи, митців, цікавих спікерів та організаторів заходів також у сусідніх громадах, запросіть гостей з інших міст.

Приклад

У Шумській ОТГ створено відкритий громадський простір «Арт-вулик». Ідея виникла в місцевої ГО «ІнСорс» і була підтримана Шумською міською радою та грантодавцями. Проєкт складався з власне облаштування сучасного простору для творчого дозвілля і проведення виставки-ярмарку народного мистецтва «Творча громада».

Участь у заході взяли майстри та майстрині найрізноманітніших творчих напрямків з усіх 36 населених пунктів громади. Ця ініціатива отримала свій розвиток у форматі «Творчої майстерні», що об’єднала найактивніших учасників і учасниць ярмарку, а сам простір сьогодні є улюбленим місцем проведення культурних заходів просто неба.

Додатково

Фото і приклад для ілюстрації практики: Іванна Мрига, Громадська організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс».

Сайт: https://insource.com.ua/