
Фестивалі люблять всюди. Це завжди яскраве дійство, що збирає разом велику кількість людей, об’єднаних спільними інтересами, захопленнями, прагненнями.
Унікальність сімейного фестивалю в тому, що це насамперед простір для змістовного родинного дозвілля – спілкування дітей та дорослих, участі в розважальних чи пізнавальних заходах, спільних позитивних емоцій і вражень. І вже в другу чергу – привід: урочиста дата, музика й танці, книжки та творчість чи будь-який інший.
Завдання
- створити відкритий, безпечний і комфортний простір для спілкування та спільної творчості дітей і дорослих;
- популяризувати серед мешканців традиції позитивного родинного дозвілля;
- згуртувати громаду навколо найважливіших цінностей – дитинства, турботи про близьких людей, родинного порозуміння та злагоди;
- отримати ще один привід для гордощів, адже сімейний фестиваль може стати візитівкою вашої громади.
Аудиторія
Діти та їхні батьки, бабусі й дідусі, сім’ї великі та маленькі, активна і творча молодь, любителі змістовного дозвілля – всі жителі й жительки громади, яким близька ідея фестивалю.
Місце
Просто неба – на центральній площі, в улюбленому парку, на великому спортивному майданчику чи деінде, де буде зручно розташувати локації фестивалю, підключити апаратуру, організувати всілякі зручності для відвідувачів.

Як це зробити
01 Формуємо концепцію. Для початку: ідея, мета, завдання фестивалю. Далі уточнюємо цільові аудиторії, формат і масштаб події, час і місце проведення.
02 Складаємо програму залежно від ваших ресурсів та інтересів цільових аудиторій: концерт, сімейні конкурси та дитячі атракціони, творчі майстерні, ярмарок домашньої кухні.
03 Організатором фестивалю може бути як орган місцевого самоврядування, так і громадські організації. Якщо це ГО, краще узгодити проведення заходу з місцевою владою та заручитися її підтримкою. Низку організаційних питань легше вирішувати через «адмінресурс».
04 Складаємо кошторис, тобто детальний план витрат вашого заходу: які ресурси та в якому обсязі вам необхідні для підготовки та проведення фестивалю. Що треба придбати, що можна взяти в оренду, що зможуть надати партнери, як це привезти на місце події?
05 Залучаємо нових людей до складу оргкомітету. Кого не вистачає вашій команді для злагодженої підготовки та ефективного проведення вашого заходу? Пропишіть ролі та функції. Регулярно збирайте оргкомітет.
06 Анонсуємо подію та її детальну програму в ЗМІ, на сайті громади, розвішуємо афіші, роздаємо запрошення в школах і дитсадочках. Вирішуємо питання того, як жителі з інших населених пунктів зможуть потрапити на свято.
07 Робимо фестиваль разом! Залучаємо до підготовки й участі всіх мешканців громади. Облаштувати територію, прикрасити локації, приготувати смачні наїдки, провести майстер-класи – усе це можна зробити разом. Запросіть до участі місцеві творчі та спортивні колективи, майстрів і майстринь, виконавців, письменників.
08 Додаємо смисли. Зробіть так, щоб ваші відвідувачі не лише добре розважилися, а й отримали важливу інформацію та сформували корисну звичку (сортування сміття, конкурс книгочитання, «психологічна галявина» тощо).
Важливо!
Фестиваль – командна справа. Поставивши за мету зробити такий захід, знайдіть однодумців – ваш оргкомітет.
Разом пропишіть ідею та концепцію заходу, на який бюджет ви розраховуєте, які основні статті витрат.
Продумайте, хто і як буде залучати учасників, планувати детальну програму, відповідати за окремі локації, шукати волонтерів і координувати їхню роботу, керувати фінансами, займатися промоцією події.
Складіть перелік зацікавлених осіб, організацій та установ, які можуть стати вашими партнерами. Підготуйте листи про партнерство або зверніться напряму до осіб, які ухвалюють рішення.
У Чернігівській селищній громаді до Дня Конституції проходить фестиваль «Родинне сузір’я», що поєднує святковий концерт, патріотичний флешмоб і ярмарок за участі місцевих майстрів. Особливістю фестивалю є те, що з вокальними та іншими творчими номерами на ньому виступають родинні колективи (батьки і діти, брати, сестри).

Додатково
Свій міні-фестиваль «Просто літо» проводять жителі села Замістя тієї ж Чернігівській ОТГ. Вигадали його місцеві мами, аби розворушити односельців та організувати їх для облаштування дитячого майданчика. При проведенні другого фестивалю до його організації також долучилися місцеві депутати, в.о. старости, працівники сфери культури.