
Молодіжний форум – одно- або дводенний захід, який надає учасникам та учасницям платформу для спілкування й обміну досвідом, навчання і спільного пошуку відповідей на важливі питання.
Зазвичай такі форуми мають певну тематику (контекст, лейтмотив).
Добре організований форум містить декілька змістових частин: презентації, міні-лекції, ділові ігри, майстер-класи, дискусії або інші. Зміна форматів робить подію динамічнішою і цікавішою, дозволяє максимально залучити всіх до взаємодії.
Завдання
- запитати про потреби й інтереси молоді безпосередньо в самої молоді;
- залучити до спільного вирішення проблем;
- розказати про можливості неформальної освіти та громадської участі;
- згуртувати молодіжний актив.
Аудиторія
Молодь віком від 14 до 35 років.
Мінімальна рекомендована кількість учасників – 30 осіб. Захід повинен бути динамічним та різноманітним, що забезпечується, серед іншого, достатньою кількістю присутніх.
Місце
У молодіжному хабі чи коворкінгу, центрі дозвілля чи навіть на кількох локаціях одночасно. У теплу пору року форум (або окрему його частину) можна провести просто неба, наприклад, у центральному парку.

Як це зробити
01 Визначіть тему або лейтмотив заходу. Розробіть програму, виходячи з вашої мети та наявних ресурсів. Оберіть спікерів, модераторів, тренерів.
02 Продумайте зручний простір; за потреби – декілька локацій. Врахуйте сезон, прогноз погоди, інші умови.
03 Потурбуйтеся про матеріально-технічне забезпечення: проєктор, екран, ноутбук (для презентаційної частини), фліпчарт, папір, маркери, стікери, інші канцтовари, бейджі для учасників і тренерів.
04 Складіть список учасників або цільових аудиторій, які плануєте запросити до участі. Наприклад, учні 8-11 класів, студенти, актив молодіжної ради (якщо така є), молоді фахівці громади, педагоги, представники місцевої ради, профільних відділів, депутати, активісти НУО. Вчасно надішліть запрошення.
05 Якщо ви плануєте залучити гостей з інших населених пунктів або громад, заздалегідь продумайте логістику. Плануйте початок і завершення заходу з урахуванням часу приїзду та від’їзду учасників із віддалених сіл (міст).
06 Організуйте харчування, кава-брейки, питну воду для учасників (залежно від тривалості заходу та вашого бюджету).
07 Підготуйте реєстраційні аркуші, а також опитувальник на тему форуму. Це дозволить вам отримати від учасників їхні думки, пропозиції, враження.
08 Залучіть волонтерів і волонтерок з числа активної молоді для допомоги під час форуму.
09 Подбайте про висвітлення форуму у ЗМІ, соціальних мережах, зробіть якісні фотографії.
Важливо!
Форум – це завжди про спілкування, обмін досвідом і мережування. Тому важливо створити максимально зручну, психологічно комфортну та безпечну атмосферу для його учасників і учасниць.
Адаптуйте формат і зміст заходу під переважну цільову аудиторію, для якої ви організуєте форум.
Форум – чудова нагода, щоб спільно з молоддю розробити дорожню карту реалізації молодіжної політики в громаді.
Приклад
Презентація проєктної ініціативи під час Молодіжного форуму «Твої ідеї змінюють громаду!», який відбувся у Широківській ОТГ Запорізької області влітку 2018 р. в рамках проєкту “Зміцнення демократичного врядування”. У форумі взяли участь більше 40 молодих людей з трьох громад з різних районів області (Широківська, Чернігівська, Плодородненська).

Законодавство
Специфічне нормативно-правове регулювання відсутнє.
Додатково
Про Молодіжний форум «Твої ідеї змінюють громаду!» можна дізнатись більше за посиланням: