
Міні-фестиваль однієї вулиці. Такий захід можуть ініціювати активні мешканці, вуличний комітет, громадська організація, колектив місцевої бібліотеки чи відділ культури.
Захід може бути розважальним, творчим, пізнавальним, супроводжуватися дослідженням історії вулиці, підготовкою в школі творчих проєктів на цю тему, конкурсом дитячих малюнків чи спільною роботою жителів над фотоекспозицією.
Завдання
- урізноманітнити дозвілля мешканців за місцем проживання, сприяти самоорганізації населення;
- згуртувати місцеві громади, створити простір для спілкування та ближчого знайомства сусідів;
- відкрити жителям невідомі факти з історії їхньої вулиці або району, розвинути відчуття локальної ідентичності;
- створити простір культурного, творчого, позитивного дозвілля буквально «по сусідству» та надихнути активних мешканців на нові ініціативи.
Аудиторія
Жителі й жительки вулиці, мікрорайону, навіть всього села чи міста. Адже успішний досвід проведення свята однієї вулиці може надихнути мешканців іншої.
Місце
Будь-яка зручна локація: на зелених зонах, у парку чи сквері, на дитячому майданчику, площі чи просторій прибудинковій території.

Як це зробити
01 Уявіть найпростіший сценарій: ви хочете організувати свято своєї вулиці. Ви добре знаєте сусідів і можете здогадатися, що саме їм буде цікаво. В іншому випадку перш ніж братися за організацію доведеться краще познайомитися з місцевістю та її жителями.
02 Залучіть партнерів: органи місцевого самоврядування, депутатів, центр дозвілля, інші комунальні заклади та установи.
03 Організуйте збори жителів вулиці та поділіться з ними своєю ідеєю. Розкажіть, чию підтримку для проведення свята ви вже отримали, і запросіть до співпраці та співучасті. Підготуйте анкети, у яких люди зможуть висловити очікування від свята, лишити пропозиції щодо допомоги та свої контакти.
04 Сформуйте організаційну команду з числа ваших однодумців, представників партнерських організацій, активних жителів вулиці. Розподіліть обов’язки та детально проінструктуйте щодо їх виконання.
05 Свято вулиці – привід спільними зусиллями впорядкувати навколишній простір. Напередодні заходу проведіть невеличку толоку, підготуйте локації. Так само гуртом варто прибрати територію після завершення дійства.
06 Головні герої свята вулиці – її мешканці й мешканки. Залучайте їх до концертної програми, проведення майстер-класів, демонстрації своїх таланів і вмінь. Приділіть особливу увагу старожилам: для них це нагода поділитися своїми спогадами та поспілкуватися з молоддю, для вас – можливість відкрити нові для себе сторінки з історії громади.
07 Не шкодуйте фотокадрів. За підсумками святкування організуйте відкриту тематичну фотовиставку.
08 Станьте прикладом для інших. Ваша ініціатива змотивує мешканців сусідньої вулиці зробити світ трохи кращим.
Важливо!
Якщо в громаді є вулиці, пов’язані з пам’ятними датами, важливими подіями або просто цікавими місцевими традиціями, зробіть історичну складову креативною основою вашого свята.
Залучіть до співпраці бібліотеку, ветеранську організацію, місцеву або районну редакцію. Можливо, захід стане поштовхом до створення тематичної музейної експозиції або навіть… музею однієї вулиці.
У Рівному вже більше п’яти років відзначається свято найстарішої вулиці міста – Поштової. Припадає воно на другу неділю липня та проводиться в ретро-стилі.
У цей день рівняни організовують вуличну виставку місцевих митців, демонструють старовинні речі, проводять тематичні екскурсії.

Організатори свята мріють створити новий туристичний маршрут та своєрідну «Мистецьку кишеньку» саме на цій вулиці.
Додатково
На фото:
Свято вулиці в м. Пологи Запорізької області (фото з сайту Пологівської міської ради)
Свято вулиці Поштової в Рівному у 2019 році (фото з сайту radiotrek.rv.ua).